ДОВІДКОВІ ВИДАННЯ

від АПРІОРІ

улюбленим читачам

Вже понад два десятиліття працюємо з найкращими українськими та світовими текстами, що прикрашають ваші книжкові полички. 

пізнаємо

світ разом 

Читати більше

«Про що писати…» – це своєрідна «екранізація» живої, в стані її народження, образної думки про найрізноманітніше, навіяне моментом: від невловних порухів у світі людської душі, мікросвіту, – й до пейзажів макросвіту.

Присутність у цій книжці творів європейської, передусім античної літератури, прозорий, близький до розмовного стиль викладу робить її цікавою художньою ілюстрацією найвагомішого, із класичної давнини, вислову: «Vivere est cogitare» – Жити означає мислити.

 

Про що писати…

Андрій Содомора

мова: українська

сторінок: 152

палітурка

2022 рік

Читати більше

Що ми знаємо про китів, про їхній еволюційний шлях, про розміри, про те, де і як живуть, як полюють, приводять на світ дитинчат; які труднощі долають або які небезпеки на них чигають в океанських просторах?

На ці та інші запитання дає відповіді відомий знавець китів Нік Пайєнсон у своїй новій книзі «Підглядаючи за китами». Як справжній фанат китів автор брав участь у наукових експедиціях і досліджував скам’янілості, знайдені в різних куточках планети: від чилійської пустелі Атаками, де виявлено найбільше у світі захоронення залишків китів – Серро Баллена, до китобійних станцій в Ісландії, від північних до південних морів.

Тому він так захопливо розповідає про те, як виглядали давні кити, як вони, мешкаючи на суші мільйони років тому, повернулися назад до водного способу життя; наскільки вражають розміри їхніх тіл.

А ще – вони спілкуються між собою незбагненними людству мовами. Вони, як і ми, творять культуру. І все це – звідки з’явилися кити, як живуть сьогодні, що з ними станеться в новій ері – ми знайдемо в цьому ошатному томику.

Підглядаючи за китами

Нік Пайєнсон

переклад: Ірини Головачової

ілюстрації: Alex Boersma

мова: українська

336 сторінок

палітурка

рік видання: 2022.

Читати більше

У книзі в формі есе-розповідей зображено життя і творчість окремих персоналій, які відіграли помітну роль у процесі становлення та розвитку української думки, культури та мистецтва.

Барвистими засобами художнього слова автор змальовує багато маловідомих фактів з життя видатних українських митців, кожен з яких зробив свій яскравий внесок у розквіт української та світової культури.

Книга буде корисною як для вузького кола спеціалістів, так і для широкого читацького загалу. А також стане у підмозі для літераторів, культурологів та мистецтвознавців, рівно ж як і для усіх тих, хто цікавиться вивченням історії України на прикладах життя і творчих звершень її визначних особистостей.

Мистецька слава України: У пошуку євшан-зілля

Береза Роман

мова: українська

544 сторінки

палітурка

видання 2021 року.

 

Читати більше

Захоплива розповідь про експедиції через Атлантику Александра Доби, польського каякаря, який першим в історії переплив океан каяком із континенту на континент.

Разом із мореплавцем ви потрапите у бурі та шторми в океані, зіткнетеся з найбільшою течією у світі. Дізнаєтеся, як спланувати трансатлантичну експедицію, побудувати каяк та не загубитися в океані. Довідаєтеся, чи існують підводні гори, кораблі-привиди, а ще – де на каяку приховані спальня, кухня та ванна кімната. Навіть пізнаєте смак океанської кави!

Це перша книга для дітей про виправи Александра Доби на каяку. Однак дорослим прихильникам далеких подорожей читати про підготовку та незвичайні пригоди польського мандрівника буде також цікаво.

Доба на океані. Як переплисти Атлантику каяком?

Аґата Лот-Іґнацюк

переклав Олесь Герасим

мова: українська

серія: Надзвичайні подорожі

88 сторінок

палітурка

видання 2021 року

Читати більше

П’єси у великообсяговій і масштабній творчості відомого прозаїка, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка та інших престижних літературних відзнак Романа Горака займають особливе місце.

Більшість із них написані для камерної сцени і з успіхом ставилися на львівській сцені, переважно в Національному академічному українському драматичному театрі ім. Марії Заньковецької, деякі дістали міжнародне визнання на фестивалях і конкурсах за межами України.

Тут представлено основний авторський доробок у цім жанрі, що стосується зокрема останнього дня життя Каменяра «Туга за сонцем», «Картка любові» — діалог першої Франкової любові Ольги Рошкевич із собою ж, але вже літнього віку в заміжжі пані Озаркевич.

Подана драматична річ про хвору Франкову дружину Ольгу Хоружинську під назвою «Божевільна». Для великої сцени написано лібрето драматичної опери «Данило Галицький». Окрему групу складають драми про долі відомих українських жінок: любов Марії Заньковецької, Соломії Крушельницької та Марка Вовчка, любовні історії Ірини Вільде, Ольги Кобилянської, оповідь про хист мистця пензля та слова Марії Башкирцевої, страдництва солістки А. Машке- вич-Певної та письменниці Ольги Дучимінської та інше.

П’єси, написані львівським майстром, мають характер есеїстичного жанру, де чимало матеріалу, роздобутого дослідницьким шляхом, і про це читачі й глядачі довідуються чи й не вперше.

Поцілунок самотності. П’єси з життя українських митців 

Роман Горак

мова: українська

648 сторінок

палітурка

видання 2021 року

.

Читати більше

У цій книзі відомий чеський інтелектуал Станіслав Комарек міркує про загальну кризу, до якої наблизилося європейське суспільство і яка залишається непоміченою, «маскуючись» під кризу фінансову і демографічну.

Автор аналізує роль традиційної релігії, витісненої релігією економічного зростання, добробуту і споживання, що ґрунтується на дедалі глибшому індивідуалізмі – як і небачений спад народжуваності.

Травми, завдані Європі Другою світовою війною, призвели до постання піклувальної держави, яка виховує інфантильних і слухняних громадян, нездатності чинити опір, запровадження орвеллівської «мови політкоректності» тощо. Розглянуто історичне коріння демократії і причини падіння її ефективності у наш час.

Автор порівнює «шлях до вгасання», яким прямує західне суспільство, із життєздатнішими системами функціонування ісламського світу та Китаю, що вже починають «тиху колонізацію» Європи, – і наостанок змальовує кілька можливих сценаріїв її розвитку.

Європа на роздоріжжі

Станіслав Комарек

Переклад Олени Крушинської

Мова: українська

Сторінок: 496

Оправа: тверда

Рік видання: 2020.

Читати більше

Книга присвячена історії політичних убивств та замахів, учинених у Львові у середні ХІХ – першій половині ХХ ст. На основі документів, спогадів та пресових публікацій детально висвітлюються здійснені у місті замахи на Анджея Потоцького, Юзефа Пілсудського, Станіслава Собінського, Івана Бабія, Отто Бауера, Гавриїла Костельника, Ярослава Галана та ін.

Усі описані у книзі події представлені в широкому контексті політичного життя Австро-Угорської імперії, Польської Речі Посполитої міжвоєнного часу, західноукраїнських земель періоду німецької та радянської окупації. Видання адресоване аматорам та вчителям історії, усім, хто цікавиться політичною історією України ХІХ–ХХ ст.

Львівські замахи

Андрій Козицький

мова: українська

468 сторінок

палітурка

видання 2021 року

Читати більше

За останні десятиліття футурологія набула багатьох ознак окремої наукової дисципліни. У суспільстві існує значний попит на знання, які стосуються майбутнього, але водночас сфера уявлень людей про майбутнє перетворилася на простір для нещадної боротьби, колонізації та підступних маніпуляцій.

У монографії зроблена спроба систематизації і розвитку футурологічних знань на основі критичного осмислення та аналізу великого масиву інформації щодо майбутнього – починаючи із ранніх утопій і закінчуючи сучасними концепціями цивілізаційного розвитку, за допомогою яких намагаються законсервувати минуле, схопити теперішнє або ж здійснити прорив у невідоме майбутнє.

Книга зорієнтована на науковців, практиків у різних сферах діяльності, а також на широке коло читачів, які хочуть розібратися в різноманітній і суперечливій інформації щодо перспектив людства та бажають самі долучитися до творення майбутнього.

Основи футурології

Петро Сухорольський

мова: українська

628 сторінок

палітурка

Рік видання: 2021

Читати більше

У якого фрукта є чуб, за яку квітку в XVII столітті готові були віддати все майно, які квіти смердять мертвечиною, який листок витримає на собі людину, у якої рослини найбільша насінина, які дерева сягають більше 100 метрів заввишки, яка рослина не любить дотиків — про ці та інші дивовижні факти рослинного світу ти дізнаєшся на сторінках цієї книги.

Зелений вінок планети: рослини й людство

Кирило Булаховський

мова: українська

152 сторінки 

палітурка

видання 2021 року.

Читати більше

Книга присвячена українським митцям, які змушені були покинути Україну у зв’язку з політичною ситуацією, що складається після програних визвольних змагань у XX ст. Ці митці продовжували творчо працювати поза межами Батьківщини, не відмовляючись від свого українства ні в житті, ані у творчості.

Ба більше, вони активно включилися у світовий мистецький процес. У виданні представлені й художники молодшого покоління, четвертої хвилі еміграції, які покинули Україну наприкінці XX ст. – поч. XXI ст., хто з метою побачити після «залізної завіси» світ, а більшість – причин економічних. Статті про художників подані в алфавітному порядку. Книга розрахована на всіх, хто цікавиться українським мистецтвом.

Українські митці у світі. Матеріали до історії українського мистецтва XX ст.

Г. Стельмащук

мова: українська

520 сторінок

палітурка

видання 2021 року.

Читати більше

Пташка за пташкоюбестселер про мистецтво жити і писати книжки про життя. Якщо ви відчуваєте, що вам є що сказати, якщо ви хочете це сказати – Енн Ламотт допоможе вам це зробити.

Ви дізнаєтесь як писати, де шукати джерела натхнення, як віднайти свій стиль, вийти з творчої кризи, подолати заздрість до успіху колег, у кого шукати підтримку, що на вас чекає після публікації.

Пташка за пташкою

Автор: Енн Ламотт

Мова: українська

Cторінок: 264

Оправа: тверда

Рік видання: 2018.

Читати більше

Іван Просяник з Чернігівщини — не лише митець, автор фольклорно-художніх картин на тему давньоукраїнських свят, а й письменник, етнограф, краєзнавець, філософ, казкар і, окрім цього, ще й цілитель-травознавець. Його альбом-оповідь містить живописні твори, що колоритно висвітлюють давні вірування, традиції та обряди українців.

Власне ними народний митець закликає шанувати Рідну Землю і Рідні Небеса, берегти незначну первинну філософію, яка існувала на найрозвинутішому щаблі стародавнього світу, ті набутки і знання наших пращурів, що й надалі слугуватимуть їх нащадкам на грядуще. Для широкого загалу читачів і всіх, хто цікавиться історією свого краю та прадумками й звичаями первовічних русичів.

Українські предвічні вірування: ключі від Раю-Ирію

Іван Просяник

мова: українська

208 сторінок

палітурка

видання 2021 року.

Читати більше

Це третя книжка відомого чеського інтелектуала Станіслава Комарека, що виходить в українському перекладі. Дві попередні, «Чоловік як еволюційна інновація?» і «Європа на роздоріжжі», не лише підкорили українських читачів, а й отримали визнання експертів, здобувши дві перемоги поспіль у Всеукраїнському рейтинґу «Книжка року» в номінації «СОФІЯ: Філософія / антропологія / психологія» (2019, 2020).

У книзі Тіло, душа та їхнє спасіння, що витримала у Чехії вже два видання, розглянуто питання взаємозв’язку між тілесним і психічним, здоров’ям і хворобою, життям і смертю, які бентежать кожного з нас, а також історію й засади психосоматичної медицини. Крім цього, автор розвиває одну із тем, окреслених у «Європі на роздоріжжі».

Небачений раніше добробут поєднується з найменшою за всю історію народжуваністю та найбільшим страхом за своє життя. У піклувальній державі, яка виховує інфантильних і слухняних громадян, медично-промисловий комплекс перебрав на себе ту саму роль, що і церква в минулому, – тільки займається він уже не спасінням душ, а «спасінням тіл». До чого веде зростання його влади та впливовості?

Тіло, душа та їхнє спасіння

Автор: Станіслав Комарек

Перекладач: Олена Крушинська

Мова: українська

Сторінок: 232

Рік видання: 2021.

Читати більше

Ця книга позачасова і позакультурна, у ній зібрана вся мудрість віків. Вона стане вашим добрим помічником у розумінні головних принципів наповненого життя, надихатиме і допоможе здобути гармонію почуттів і вчинків, налаштує на позитивне мислення і, зрештою, стане ключем до пізнання найважливіших таємниць – законів життя. «Духовні закони працюють у світі так само чітко, як і закони фізики. Чи вивчати ці закони і потім жити згідно з ними – вирішувати нам»,– наголошує Джон Темплтон – американський мільярдер і філантроп, який більшу частину своїх статків пожертвував на потреби релігії та науки. Людське життя доволі коротке, і від нас залежить, як прожити його щасливо, успішно і корисно, як стати духовно багатшими і піти за своїм покликанням, як дарувати любов ближньому і дякувати за все, від чого душа співатиме, а розум стане яснішим.

Всесвітні закони життя 

Темплтон Дж. М.

переклад Орислави Бриської

мова: українська

600 сторінок

палітурка

видання 2020 року. 

Друзі!

Завжди раді теплим зустрічам з Вами у нашому видавництві!

Зручно замовляйте найкращі довідкові видання Новою та Укрпоштою!

Світ на долоні 

Пориньмо у світ знань. Довідкові видання від наших найкращих авторів сповнені  надихом та  найцікавішим з усього світу. 

Користайте з найкращих пропозицій, авторських знижок та дружніх дарунків! 

Видань

Авторів

найкращих видавництв

років досвіду

Улюблене видавництво 

7900 м. Львів  

Площа Катедральна 2/4

(067) 314-05-10
(032) 235-62-18

info@apriori.lviv.ua

facebook.com/apriori.lviv

instagram.com/apriori.lviv

www.apriori.lviv.ua

Відчинені для Вас:  24/7

 

  24/7 відданості

 

   Видавництво АПРІОРІ

    79000, м Львів

    вул. Катедральна 2/4 

    www.apriori.lviv.ua

 

80 000 словників

БЕРЕЗА Тарас Андрійович 

067 369 59 69

bereza.translator@gmail.com

Усі права застережені ©