100
років тому
Читати більше
Книга знайомить читачів з історією медичної служби Української Галицької Армії та її предтечі Легіону УСС. Вона висвітлена через призму переважно споминів, надрукованих у різний час в галицьких та еміграційних виданнях. Героїчна постава медиків УГА стала одним з наріжних каменів побудови міту славної Галицької Армії, дала яскраве свідчення вірності своєму професійному та національному обов’язку аж до загину. Книга буде корисною і цікавою усім, хто захоплюється історією Галичини.
Медики української галицької армії: в мареві пошестей, перед лицем смерті
Володимир Семенів
380 сторінок
палітурка
видання: 2019 року
Читати більше
Книга спогадів поручника армії УНР, осавула 1 куреня полку гайдамаків Холодного Яру, відносить нас у далекі 1919–1921 рр. Щира, правдива розповідь талановитого оповідача занурює нас у буремні роки становлення української державності.
Перейнятий наступними поколіннями, дещо змінений заклик Холодноярської республіки «Слава Україні!» – « Героям слава!» актуальний і сьогодні.
Роман подається за оригіналами видань 1934, 1937 рр., що вийшли друком у Львові. До видання увійшли передмова та післямова автора до першої і другої частин, яких не було у попередніх виданнях, додана мапа Холодного Яру та його околиць.
Вам також може сподобатись…
Читати більше
Клим Поліщук (1891–1937) — письменник доби Розстріляного Відродження. Його захопливий роман «Отаман Зелений» уперше в історії української літератури описує складну й неоднозначну особистість Данила Терпила: з одного боку, авантюриста, а з іншого — щирого патріота. Отаман Зелений щиро вірив у велике майбутнє своєї Батьківщини. Але багато часу і зусиль витратив на блукання манівцями, поки зрозумів, хто є справжнім ворогом його мрії. Він брав участь у повстанні проти гетьманського уряду, воював у союзі з армією УНР, потім перейшов на бік більшовиків, які невдовзі призначили винагороду за його голову.
Читати більше
Клим Поліщук (1891–1937) — письменник доби Розстріляного Відродження, знищений в урочищі Сандармох разом із сотнями інших письменників, учених, митців і політичних діячів.
Його захопливий роман «Гуляйпільський батько» про Нестора Махна, якого автор бачив особисто, є першим в українській літературі.
Романи Клима Поліщука високо цінував Осип Турянський, пишучи: «Мова Поліщука дуже гарна. Про неї можна сказати те саме, що й про Коцюбинського, при читанні якого придніпрянець каже, що це чиста мова Великої України, а галичанин має враження, що так і в Галичині говорять. Оце секрет єдиної літературної мови…
Ось яке літературне обличчя Клима Поліщука: оригінальний психолог, могутній маляр тайних тремтінь людської душі, поет боротьби й віри в сонце». Дія роману відбувається під час громадянської війни. Влада на теренах України змінюється з такою швидкістю, що до цього неможливо призвичаїтись — УНР, «махновці», «зелені», «білі», «червоні». Кожна влада контролює якусь частину і бореться за змогу правити на всій території розтерзаної країни. І яка непроста доля в героїв роману — жити, кохати і боротися в часи шалених змін.
Гуляйпільський батько : роман у двох частинах / Клим Поліщук
Юрій Винничук
228 сторінок
видання 2021 року
Читати більше
Це роман про життя та діяльність видатного політичного й військового стратега, засновника та очільника найвдаліших військових організацій за всю історію України – УВО та ОУН – Євгена Коновальця. Він належить до тих чільників, хто звершував Українську революцію і був однією з головних фігур національних визвольних змагань 1917-1920 років.
Читати більше
Описані в цій книжці історичні події та персони, які залишили свій слід в історії України, розглядаються з погляду сучасних соціологічних та історіософських доктрин. Автор відходить від застарілих та скомпрометованих історіографічних штампів і міфологем, які не одне століття нав’язувались нашій нації і душили розвиток української історичної науки. У тексті докладно описані мотиви дій визначних персон української історії, хід і мету війн та битв – як відомих і маловідомих, так і тих, про які російська та радянська історична наука старанно замовчувала. Автор майстерно втілює кредо: «Найбільше мистецтво (і щастя) історика – це вилікувати історію нації від усіх хвороб, якими її заразили вороги. І не заразитись самому».
Читати більше
З-поміж значної кількості літератури про Західно-Українську Народну Республіку ця книга є унікальною. Адже вона поєднала наукове дослідження історії Галицької Армії та особистий досвід автора, здобутий під час сьогоднішньої російсько-української війни на Донбасі.
Михайло Галущак проводить численні історичні паралелі у війні з Польщею століття тому й сучасною війною з Росією. Основою праці стала захищена кандидатська дисертація на тему «Військово-політична думка ЗУНР/ ЗОУНР (листопад 1918 р. – липень 1919 р.)». Проаналізовано питання розбудови збройних сил, розподілу повноважень ключових органів державного керівництва та військового командування.
Розглянуто найважливіші воєнні операції армії галицької республіки – і ті, які були втілені, й ті, яким судилося залишитись у планах. Окреслено альтернативні варіанти перебігу польсько-української війни 1918–1919 рр., вплив внутрішніх та зовнішніх чинників на еволюцію стратегії збройної боротьби.
Автор уперше в історіографії обґрунтував доцільність використання терміна «Українське Військо» щодо збройних сил ЗУНР. Для широкого загалу читачів і всіх, хто цікавиться історією.
За пів кроку до перемоги. Військове будівництво та операції Галицької Армії в 1918–1919 роках
Михайло Галущак
280 сторінок
палітурка
видання 2020 року
Читати більше
Книга знайомить читачів з призабутими сторінками локальної історії Галичини часів першої світової війни. У ній вперше перевидається унікальна праця Івана Крип’якевича 1915 року про московську окупацію нашого краю, подано численні тогочасні публікації місцевої преси, спогади очевидців подій, свідчення ув’язнених та вивезених як заручники про поведінку російської окупаційної адміністрації, про спроби нищення греко-католицької церкви, насильницьке переведення на православ’я, ліквідацію українських культурно-освітніх установ, переслідування активу наших організацій, нахабне впровадження «руского міра» на наших землях.
Практично усі матеріали передруковуються вперше. Книга буде цікавою та корисною насамперед для істориків, політиків, усіх, хто цікавиться історією Галичини і вболіває за долю України.
Московська окупація Галичини 1914-1917 рр. в свідченнях сучасників
Володимир Семенів
528 сторінок
палітурка
видання 2020 року
Читати більше
Історичний роман-трилогія «Роман Шухевич», у центрі якого – образ Головного Командира Української Повстанської Армії легендарного генерала «Тараса Чупринки» – Романа Шухевича.
Читати більше
Пропоноване видання присвячене постаті провідного діяча українського визвольного руху ХХ століття Романа Шухевича (1907–1950). Через його життя та діяльність читач може виразно відчути дух тієї унікальної доби національного відродження та боротьби українців західноукраїнських земель у 1920–1939 рр., що мала вирішальне значення для поступування визвольної боротьби українського народу у подальші роки.
Публікація незнаних та малознаних досі документів, спогадів, нарисів, інтерв’ю, газетних публікацій, світлин про Романа Шухевича дозволяють об’єктивно розкрити його життєвий шлях та актуалізувати чимало питань, які вирішуються на сучасному етапі українського державотворення. Більшість текстів публікується за матеріалами державних, громадських і приватних архівів та книгозбірень, частину – передруковано з важкодоступних видань. Книга супроводжується науково-довідковим апаратом.
Для істориків, дослідників новітньої історії України, краєзнавців, викладачів та усіх тих, кого цікавить історія України ХХ століття.
Роман Шухевич у громадсько-політичному житті Західної України 1920-1939 рр.
Андрій Сова
816 сторінок
палітурка
видання 2019 року.
Читати більше
З тих, хто уцілів і вийшов живим із жахливої трагедії, яка сталась у невеличкому волинському селі Ремлі – одному з осередків УПА, дотепер залишилось всього п’ятеро людей. 17 березня 1943 року це село було оточене потрійним кільцем есесівців, всередину пропустили польську шуцманшафт-поліцію, яка й розстріляла мешканців цього села, а відтак спалила його дотла. Із понад 500 мешканців села тоді врятувалось 73 людини.
Про село Хатинь і його трагедію знає весь світ. Про трагедію Ремля мало хто й знає. Радянська історіографія довший час замовчувала цей факт. Книжка виходить з ініціативи Народного артиста України Святослава Васильовича Максимчука, одного з тих, хто пережив цю трагедію і зібрав про неї спогади. Книжка містить також розповідь про його творчий та життєвий шлях.
Друзі!
Завжди раді теплим зустрічам з Вами у нашому видавництві!
Зручно замовляйте найкращі історичні видання Новою та Укрпоштою з авторським підписом!
Лише на сторінках національно-визвольних змагань осягаємо велич народу, його сакральні цінності. Крізь століття історія повторюється та навчає нас.
Саме крізь історичні випробови стаємо нацією, здатною протистояти безжальному ворогу вже у ХХІ столітті.