М О В О З Н А В С Т В О

від АПРІОРІ

улюбленим читачам

Вже понад два десятиліття досліджуємо білі плями українського та світового мовознавства. Наші найкращі довідники допоможуть вам пірнути у неосяжну блакить рідного слова, полюбити його. 

сторінками

мовознавчих цікавинок

Читати більше

Духовне багатство людини й суспільства визначає багато чинників, серед яких надзвичайно важливими є глибоке пізнання та освоєння народної моралі, етикету, культури мовлення.

Як чемно та шанобливо привітатися, спілкуватися, у різних ситуаціях поводитись у суспільстві? Як працювати над формуванням своєї мовної особистості та домогтися того, щоб власне мовлення – усне і писемне – набувало ознак вишуканості, характеризувало інтелігентність людини?

На ці запитання, хоч частково, дає відповідь пропонований посібник. Книга призначена для студентів, учнів середніх закладів усіх типів і для якнайширшого кола читачів, які хочуть удосконалити знання української мови, позбутися деформацій, що відчутні в мовленні частини наших громадян, зберегти самобутність українського слова.

Антисуржик

Олександра СЕРБЕНСЬКА

304 сторінки

палітурка

видання 2019  року.

Читати більше

У збірнику подано вправи і завдання, які допоможуть краще вивчити синтаксис української мови і засвоїти особливості пунктуації. Матеріал згруповано так, що його можна опрацьовувати як під керівництвом учителя, так і самостійно – для закріплення набутих знань і вироблення практичних навичок синтаксичного і пунктуаційного аналізу. Для учнів середніх шкіл, гуманітарних гімназій, ліцеїв, коледжів, а також для вступників до вищих навчальних закладів.

Українська мова для початківців

Зеновій ТЕРЛАК, Олександра СЕРБЕНСЬКА

264 сторінки

палітурка

видання 2019 року

Читати більше

У книжці викладено матеріал, що поглиблює знання з фонетики та фонології, розширює обрії бачення природи нашого усного мовлення. Подано відомості про таке складне і багатоаспектне явище, як людський голос.

Розкрито значення важливих елементів комунікації, пов’язаних із поняттями слухати – чути – мовчати. Переборюючи стереотипне уявлення про звук, автор прагне показати сучасне розуміння цього феномену; звертає увагу на явище звукосимволізму, що десятиліттями було зігнороване як розділ науки про мову.

Значну увагу зосереджено на основних параметрах такої характерної ознаки української мови, як милозвучність, а також на маловідомих нашій освіченій громадськості фактах, пов’язаних з історією створення нашої старослов’янської азбуки – кирилиці.

Голос і звуки рідної мови

Олександра СЕРБЕНСЬКА

280 сторінок

палітурка

видання 2020  року.

Читати більше

Книга містить нариси життя і діяльності видатних особистостей неукраїн­ського походження, які позитивно впли­нули на визнання, утвердження і розвиток української мови та її літературної форми. Видання адресоване широкому колу читачів, які цікавляться історичним шляхом української мови.

Історія української мови

Я. Радевич-Винницький

260 сторінок

палітурка

видання 2020  року.

Читати більше

Пропонований довідник – перше видання такого типу, створене на українському мовному матеріалі. У ньому використано словникову форму для розкриття особливостей української пунктуації.

Реєстр словника містить службові та самостійні частини мови, перед якими чи після яких потрібно ставити певний розділовий знак, а також слова, словосполучення чи цілі синтаксичні конструкції, які потребують у тексті відокремлення.

До складу реєстрових слів включено і перелік типових розділових знаків із правилами пунктуації при них.

Для викладачів і студентів вищих шкіл, учителів та учнів середніх навчальних закладів, працівників засобів масової інформації, а також усіх, хто працює зі Словом і бажає удосконалити своє писемне мовлення.

Пунктуаційний словник-довідник

Зеновій ТЕРЛАК

396 сторінок

палітурка

видання 2021 року

Читати більше

Пропоноване видання запрошує читача в неймовірний і чарівний світ мовознавства. У ній ви дізнаєтесь, що таке мова, скільки мов на світі, якими можуть бути мови цивілізацій інших планет, як розшифрували єгипетські ієрогліфи та багато іншого. Значну увагу приділено українській мові – нашому з вами духовному багатству. Крім української, згадано десятки інших мов, наведено багатий ілюстративний матеріал, у тому числі призабуту українську лексику, приклади з фольклору та художньої літератури. Видання адресоване учням, батькам, учителям, студентам, викладачам, усім, хто цікавиться мовними питаннями.

Цікаве мовознавство

Кирило БУЛАХОВСЬКИЙ

196 сторінок

палітурка

видання 2019  року.

Читати більше
На основі багаторічної роботи з журналістами автор подає досвід цієї роботи з викорінення найтиповіших помилок інформаційної мови в електронних та друкованих ЗМІ.
Висвітлено найцікавіші порівняльні аспекти української та російської мов, додано також українсько-російський етимологічний словник. У книжці подається ідея актуальності української мови для розвитку самосвідомості українців в епоху утвердження української державності.

Цікавинки укрмови

Ілько ЛЕМКО

180 сторінок

палітурка

видання 2019 року.

Друзі!

Завжди раді теплим зустрічам з Вами у нашому видавництві!

Зручно замовляйте найкращі мовознавчі цікавинки Новою та Укрпоштою з авторським підписом!

Мовні цікавинки

У безкрайому океані вишуканих слів та висловів віднаходимо себе.

Щоразу натхненно гортаємо сторінки наших друзів-довідників, покладаємось на словесне розмаїття, збагачуємо повсякденне мовлення. 

Видань

Авторів

найкращих видавництв

років досвіду

Улюблене видавництво 

7900 м. Львів  

Площа Катедральна 2/4

(067) 314-05-10
(032) 235-62-18

info@apriori.lviv.ua

facebook.com/apriori.lviv

instagram.com/apriori.lviv

www.apriori.lviv.ua

Відчинені для Вас:  24/7

 

  24/7 відданості

 

   Видавництво АПРІОРІ

    79000, м Львів

    вул. Катедральна 2/4 

    www.apriori.lviv.ua

 

80 000 словників

БЕРЕЗА Тарас Андрійович 

067 369 59 69

bereza.translator@gmail.com

Усі права застережені ©